Нерухомість міста Шпола - найкращі пропозиції
Податок на нерухомість: особливості сплати у 2017 році
Про особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно у зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу розповів Петро Стеценко – начальник Шполянського відділення Смілянської ОДПІ.
— Так, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як і раніше сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
З 1 січня 2017 року не є об’єктом оподаткування:
- об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
- об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
- об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;
- об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.
База оподаткування та ставки
База оподаткування податком не змінилась: загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
Ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад. Згідно з внесеними змінами ставка оподаткування встановлюється у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (48 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування (у 2016 році – не більше 3 відс. або 41,34 грн.).
Збережено норму щодо сплати додаткових 25000 гривень на рік власниками житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).
Пільги зі сплати податку
Пільги зі сплати податку на нерухомість залишились на рівні минулого року: база оподаткування зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний податковий (звітний) рік.
Пільги встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.
Пільги не застосовуються
Водночас з 1 січня 2017 року пільги для фізичних осіб не застосовуються до:
- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі;
- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.
Хто за які терміни має сплачувати
Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2017 році. Цього року платники податку – юридичні особи сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2017 рік. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2017 року подають до державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
Платники – фізичні особи у 2017 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. До 1 липня 2017 року за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) буде направлено (вручено) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Глобальний ринок нерухомості: прогнози
2016 став черговим роком успіхів і доходів для інвесторів, будівельників, девелоперів, проте, ряд подій, які відбуваються в світі, на думку експертів, можуть спричинитисуттєвий вплив на розвиток ринку нерухомості.
Світ занурився в період непередбачуваності в результаті приходу до влади Дональда Трампа в США і в результаті рішення про вихід Великої Британії з Європейського союзу, який матиме вплив не тільки на економіку країни, але і на всю Єврозону. Також цей рік ознаменувався падінням темпів приросту економіки Китаю, значними коливаннями курсів валют у країнах Південної Америки і низькими світовими цінами на нафту.
На цьому, взагалі-то негативному тлі, успіхи, які демонструє загалом галузь нерухомості в Європі, США і Канаді, дають привід вважати її таким собі «золотим гусаком». Політики вже розглядають можливість збільшення податків, зборів, внесків і мит для операторів ринку нерухомості та запровадження додаткового державного регулювання в галузі.
Тому перед інвесторами, будівельниками, девелоперами стоїть важливе завдання – ретельно оцінювати всі наявні ризики, зважувати власні можливості і проявляти відповідальність у прийнятті інвестиційних рішень. Навіть при найбільш несприятливому збігу обставин у майбутньому році, найбільш надійними і, відповідно, найбільш привабливими для інвесторів, як і раніше, будуть ринки Північної Америки та великі європейські міста.
Повністю ознайомитися з матеріалом можна за посиланням: http://biz.nv.ua/ukr/experts/kodetsky/globalnij-rinok-neruhomosti-prognozi-1211626.html
Юридичний лікнеп
Підпис під заповітом
«У мене є сумнів, що заповіт був підписаний саме заповідачкою — моєю бабцею. Як це довести?» — запитує Сергій В. з Лебедина.
Відповідно до статті 1233-ї Цивільного кодексу України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на
випадок своєї смерті. Це односторонній правочин, що вчиняється фізичною особою, яка має повну цивільну дієздатність.
Право на заповіт здійснюється особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається, за винятком, коли особа через фізичні вади не може самостійно його підписати. Тоді, згідно зі статтею 207-ю цього Кодексу, за її дорученням текст правочину в її присутності підписує інша особа. У такому разі підпис цієї особи, що посвідчується нотаріально, завіряється нотаріусом або посадовою особою, яка має відповідне право. Також зазначаються причини, через які текст правочину не може бути підписаний особою, яка його вчиняє.
У випадку, якщо у спадкоємця з’являється сумнів щодо дійсності правочину, для встановлення істини він має право звернутися із позовом до суду. Звісно, право на пред’явлення позову про недійсність заповіту виникає після смерті спадкодавця.
Проте самого позову недостатньо, треба для порівняння надати документи з почерком та підписами заповідача. Варто, однак, врахувати, що документи, наприклад, двадцятирічної давності не годяться. Це мають бути папери приблизно одного часу із заповітом. Після цього у суді треба заявити клопотання про призначення почеркознавчої експертизи. У разі недостатності даних експерти можуть повідомити суд, що проведення експертизи неможливе. Якщо ж її усе-таки проводять, експерт дає свій умотивований письмовий висновок, який долучають до справи.
Щоправда, умовивід спеціаліста для суду не є обов’язковим і оцінюється суддями за внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Незгода суду з висновком експерта має бути мотивована в рішенні або ухвалі.
Якщо ж суд встановлює, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі, то такий заповіт визнається недійсним.
Як знайти безкоштовне житло в Європі